Куди зникають ваші комунальні платежі?

11099955_662105337268375_1641961239_n

4 квітня в Центрі спілкування літніх людей на бульварі Вінтера, 42 відбулася чергова  зустріч на тему: «Куди зникають ваші комунальні платежі?». Це настільки важливе питання, що навіть, велика відстань не стала перешкодою для людей, які приїхали з Комунарського та Південного мікрорайонів.

Зібралося більш 20 осіб, також були присутні кілька представників будинкових комітетів цього району.

«Ми обрали одну з наболілих тем для зустрічі в центрі спілкування з тією метою, щоб зібравшись разом, літні люди могли розібратися, що можна робити в цій складній ситуації. Вже сьогодні можна здійснювати практичні кроки, а не боятися труднощів. У кожної людини був досвід звернення до комунальних закладів та до представників місцевої влади, але «один у полі не воїн»… На якомусь рівні не вистачало сил дійти до «перемоги» в болісних поневіряннях бюрократичної системи — просто опустилися руки. Саме тому, об’єднуючи досвід минулих спроб «домогтися істини», а  рекомендації фахівців дадуть нам можливість сьогодні отримувати позитивні результат.» — коментує активіст ініціативної групи «Об’єднання «Самопоміч» Ольга Шарафьян.

Сипалися самі наболілі питання.

Як жити пенсіонерам після підвищення тарифів?

Переважна більшість багатоповерхівок не бачили ремонту десятиліттями. За що платимо квартплату, оплата за утримання будинку?

Якщо раніше намагалися платити комуналку, то зараз це здається нереальним, невже будуть конфісковувати майно?

У нашому будинку бомбосховище в жахливому стані, на звернення отримуємо одні відписки? Що ж робити?

А у нас з даху тече «водоспад» після кожного дощу?

На ці та інші запитання відповідав кваліфікований юрист Іван Черкашин. Кожен з присутніх отримав відповідь, наведемо частину обговорюваних.

Лічильник на тепло в кожну квартиру? Практично виконати встановлення лічильника в кожній окремій квартирі на сьогодні неможливо. При вертикальній розводці не видаються технічні умови на встановлення такого приладу обліку в квартирі ( це майже всі будинки, крім новобудов). Згідно відповідних правил відключення від мережі теплопостачання та встановлення автономного опалювання  з 2008 року можливе лище в цілому будинком, а не окремою квартирою. Також і встановлення лічильника на тепло, технічно можливе лише в цілому на під’їзд багатоквартирного будинку. Тільки об’єднавшись із сусідами можна почати економити на опаленні.

Що входить в утримання будинку? Тариф за утримання будинку є диференційованим, тобто вираховується окремо по кожному будинку залежно від його стану, кількості квартир та інших факторів.

Що входить в тариф: обслуговування прибудинкових територій (підмітання дворів, прибирання снігу, поливання газонів), обслуговування технічних поверхів і підвалів, сходових клітин і дахів, технічне обслуговування тепло- водо- забезпечення, ліфтів і вентиляцій, періодична обробка від гризунів і комах , прибирання та освітлення під’їздів. Ремонт електропроводки в будинку, обслуговування ліфтів, ремонт дитячих майданчиків і безліч інших робіт — близько 20 пунктів прописано Запорізьким виконкомом-  все це входить в квартплату. По кожному пункту можна отримати звіт про проведені роботи.

Перерахунок. У разі ненадання послуг або надання їх не в повному обсязі повинен бути проведений перерахунок, він передбачений за невиконані послуги ЖКГ, ініціювати перерахунок можуть мешканці. Для цього їм потрібно звернутись письмово до комунальних підприємств з вимогою скласти акт, у разі їх відмови можливо скласти акт-претензію з підписами кількох сусідів. І що цікавіше: якщо помічені мешканцями недоліки не будуть усунені вчасно, вони можуть виконати ремонт, своїми силами документально фіксуючи супроводжуючі витрати (квитанції про придбання матеріалів, оплата фахівців задіяних в даних роботах і т.п.) надавши всю документацію разом із заявою можна знижувати суми в платіжках за взаємозаліком.

Створювати ОСББ чи ні? Багато будинкових комітетів ставлять це питання. Створення об’єднань співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) може стати відмінним рішенням для мешканців, які не хочуть платити КП «Основаніє» незрозуміло за що. Створивши ОСББ кожна людина буде бачити, за що вона платить і куди витрачаються внесені нею гроші, все просто, управління здійснюється самими мешканцями.

Наявність боржників у багатоквартирних будинках стало універсальною відмовкою КП «Основаніє» в ініціативі створення ОСББ, але борг мешканця не є стримуючим фактором. Борг залишається  за мешканцем.  А з моменту створення ОСББ починається нова історія господарчих відносин.

У якій би ситуації ви не знаходилися, необхідно методично писати звернення та скарги в комунальні служби, та у вищі інстанції (району, міста та області) для вирішення проблеми. З цими та іншими питаннями можна звернутися за адресою б-р. Вінтера 42, щоб отримати безкоштовну юридичну  консультацію в будні дні з 11.00 до 17.00

Всіх бажаючих відвідати Центр спілкування літніх людей запрошуємо на наступну зустріч з лікарем терапевтом вищої категорії. Ви зможете отримати безкоштовну консультацію на тему: «Діагностика фізичного стану», яка відбудеться 11.04.2015 року о 16.00 за адресою: бульвар Вінтера, 42. Телефон для довідок: 0637885100

11132124_662105540601688_312467533_n 11139543_662105480601694_819668567_n